Aktualności

POGROMCY SKÓRKI POMARAŃCZOWEJ22-05-2019

Pogromcy skórki pomarańczowej. Czy coś naprawdę działa?

 

W zimie skrywany pod grubą warstwą ubrań, wiosną i latem bezlitośnie zaznacza swą obecność pod lekkimi ubraniami. Chyba wszystkie wiemy o czym mowa- cellulit- zmora większości kobiet.

Cellulit to nic innego jak zdeformowana tkanka tłuszczowa, która swoją strukturą przypomina powierzchnię pomarańczy. Najczęściej atakuje uda, pośladki i brzuch, rzadziej ramiona i łydki. Jak można mu zapobiec? Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta są kluczem do zminimalizowania niechcianego cellulitu.

Regularne uprawianie aktywności fizycznej dobrze wpływa na przepływ krwi i limfy, dzięki czemu dochodzi do oczyszczania organizmu z toksyn i produktów przemiany materii.  Polecane formy aktywności to jazda na rowerze, rolkach, pływanie. Pamiętajmy, że każda aktywność fizyczna wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Uzupełnieniem treningu mogą być masaże- szorstką rękawicą, gąbką lub szczotką. Dla uelastycznienia skóry stosuj naprzemiennie zimne i ciepłe prysznice oraz peelingi.

Nawyki żywieniowe wspomagające pozbycie się cellulitu bazują na ograniczeniu spożycia soli (to sól przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie), eliminacji produktów wysoko przetworzonych oraz spożywaniu zdrowych tłuszczów i dużych ilości warzyw. Cukier również nie jest sprzymierzeńcem w walce z cellulitem, więc spożywaj go jak najmniej.

By przyspieszyć proces usuwania cellulitu polecam spożywać duże ilości płynów w postaci wody i herbatek. Pomoże nam herbata zielona, czerwona, z czarnego bzu i pokrzywa, która dodatkowo wzmocni włosy i paznokcie oraz wpłynie na kondycję naszej skóry.

Dodatkowa suplementacji jest wskazana, gdy nie dostarczasz organizmowi odpowiednich ilości witamin i minerałów z posiłków, które spożywasz. Warto zwrócić uwagę na podaż witaminy C, która wpływa na produkcję kolagenu oraz spożycie krzemu mającego pozytywny wpływ na wygląd skóry. Wzbogać jadłospis o produkty bogate w witaminy z grupy B. Nie zapominaj o kwasach Omega 3, które poprawiają krążenie w skórze i zapobiegają odkładaniu się tłuszczu.

Droga, którą musimy przejść aby pozbyć się cellulitu na pewno nie jest łatwa do pokonania. To od Ciebie zależy kiedy zaczniesz z nim walczyć. Kluczowa jest systematyka i konsekwentność w dążeniu do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Zacznij walczyć o siebie już dziś!

Po więcej wskazówek i porad zapraszamy na Instagrama Moniki https://www.instagram.com/monikawnek_/

Wróć do listy